ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА - САДОК)
КОМБІНОВАНОГО ТИПУ №2 "КАЛИНОНЬКА"
БЕРДИЧІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЛАСКАВО ПРОСИМО В "КАЛИНОНЬКУ"
«Калинонька» для діток -
це гарний, новий дім.
Тут хороше, тут затишно
Усім, усім, усім.
Тут оживає казочка
і кашка всім смачна.
Щасливі дітки з радістю
спішать в садок щодня.
Заклад дошкільної освіти №2 "Калинонька" здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Закону України "Про дошкільну освіту", Положення про дошкільний навчальний заклад, Базового компоненту дошкільної освіти в Україні та власного Статуту.
Пріоритетний напрямок роботи закладу дошкільної освіти №2 "Калинонька" - формування еколого-природничої компетентності у дітей дошкільного віку
Гімн дитячого садочка "Калинонька"
Серед тисячі стежок
найрідніша в дитсадок.
Це "Калинонька" яскрава
для дітей усіх забава.
Він, як казка, оберіг,
"Калинонька" гріє всіх.
Сміх та музика луна
у садочку для усіх.
приспів:
Хай дзвенить в садочку пісня для малят,
хай єднає мир дівчаток і хлоп'ят.
В нашім дитсадочку затишно завжди
"Калинонька" люба, ми ягідки твої.
"Калинонька" дитсадок -
це чудовий світ казок.
Це фантазії політ
це дитячий добрий світ.
Гарно й затишно завжди,
ти найкращий на Землі.
У життя найперший крок
Найрідніший дитсадок!
© 2015 ДНЗ №2 «Калинонька» м. Бердичева. Сайт створений на Wix.com
Вихователь - методист
Загоруйко Юлія Олександрівна
Освіта: Вінницький державний педагогічний університет
ім. М. Коцюбинського. Повна вища освіта (магістр). Спеціальність: "Початкова освіта. Інклюзивна освіта."
Кваліфікація: Вчитель початкових класів ЗЗСО. Вчитель ЗЗСО з інклюзивним та інтегрованим навчанням.
Педагогічний стаж: 7 років
Методичні рекомендації щодо оформлення національних куточків у групах ДНЗ
Національний куточок у групі має бути розташований у світлому, зручному для огляду місці, бути візуально відокремленим від ігрових центрів. Експозиція національного куточка в групі не повинна бути перенавантаженою та застиглою, вона має змінюватися, поповнюватися. Важливим критерієм національного куточка є його естетичне оформлення.
Крім предметів, виробів національного мистецтва, що подані в пам'ятках нижче, в експозицію можна включати вироби, які виготовляли та використовували в народі відповідно до обрядових циклів (осіннього, зимового, весняного, літнього). Наприклад:
• осінній цикл: свято врожаю - кошик із фруктами, овочами;
• зимовий цикл: Різдвяні свята - "зірка" з дерев'яної обичайки (обід сита, решета, бубна тощо) і тоненьких дощечок - семи шалівок, декорована кольоровим папером, стрічками; на стіл кладуть сіно, зерно, сніп-дідух (пропоновані рекомендації визначені у матеріалах А. Богуш).
• весняний цикл "Свято першого жайворонка" - фігурки випечених із солоного тіста жайворонків та голубів; "Вербна неділя" - вербові гілочки, прикрашені квітами, стрічками тощо.
У національному куточку можна ставити букет з квітами (мак, чорнобривці, ромашки, барвінок, півонія, жоржина, ковила тощо).
Зміни в експозиції національного куточка можуть бути пов'язані із пізнавальною темою тижня з народознавства.
Наприклад:
Тема "Українська хата" - макет української хати; "Птахи-символи" — лелека-іграшка; "Криниця - оберіг українського народу" - макет криниці.
"Український віночок", "Український одяг" - зразки віночків зі стрічками. Важливо зазначити, що віночки дівчата зберігали у скрині, не носили їх щодня, а вдягали на свята, тому бажано, щоб і в куточку його викладали або вивішували лише у святкові дні, а також протягом тематичного тижня ознайомлення дітей з національним одягом.
Також предмети експозиції можуть змінюватися залежно від тематики занять з образотворчого мистецтва.
У старшій групі доцільно виділяти регіональні особливості народного одягу, мистецтва, знайомити з народними умільцями свого регіону.
Педагогам треба чітко розуміти, які посібники, матеріали зберігаються у шафах вихователя, який дидактичний матеріал необхідний для проведення занять, бесід тощо, а які вироби та посібники є експонатами національного куточка.
Важливо зазначити, що коли відбуваються зміни в експозиції національного куточка, то на це обов'язково треба звертати увагу дітей.
Вихователеві необхідно обговорити ці зміни з дітьми, пояснити, з чим вони пов'язані, детальніше розглянути нові предмети тощо. Такі спостереження та бесіди щодо змін в експозиції обов'язково плануються вихователем заздалегідь і фіксуються у перспективному та прописуються в календарному планах.