top of page

Звіт завідувача дошкільного навчального закладу

( ясла – садок) комбінованого типу № 2 «Калинонька»

 Гопчук Лариси Михайлівни

про роботу закладу 2020 -2021 навчального року.

            Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю»,  з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базуються на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

            Порядок денний:

- вибори голови та секретаря зборів

- вибір лічильної комісії

- звіт завідувача.

- обговорення звіту (виступи батьків, членів колективу та громадськості).

- відкрите голосування.

             Присутні:

- колектив закладу

- батьківський комітет

- члени ради закладу

- представники громадськості

             Шановні колеги, батьки, громадо,  закінчився 2020 – 2021 навчальний рік, я і колектив закладу робимо певні підсумки роботи дошкільного закладу, прошу  оцінити мою діяльність як завідувача протягом  даного навчального року. 

              Я, як  керівник закладу у своїй діяльності керуюся Статутом, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками завідувача, Законом України «Про дошкільну освіту», «Про освіту», законодавством України, нормативними актами, що регламентують роботу керівника. Здійснюю керівництво і контроль за діяльністю закладу, дію від імені закладу, представляю його в державних органах, установах, організаціях.

              Враховуючи сучасні вимоги, я використовую стиль керівництва – демократичний, так як більшість рішень приймаються на основі думки колективу і інтересів справи. Намагаюсь створити такий мікроклімат, щоб успіхи кожного сприймались продуктивно, підтримую ініціативність та самостійність. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди. Внутрішній контроль здійснюю заради ефективного високого результату. Разом з колективом працюю над створенням позитивного  іміджу закладу, адже  нашим головним завданням є   задовольнити потреби мешканців мікрорайону міста в здобутті якісної дошкільної освіти, забезпечити рівень відповідності дошкільної освіти вимогам Базового компоненту, створення безпечних і нешкідливих умов розвитку  наших дітей.

                                                                                  Загальна характеристика

            Дошкільний навчальний заклад  №2 функціонує  з  грудня 2012 року Засновником дошкільного закладу є Бердичівська міська рада. За дорученням засновника, управління освіти і науки здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально - технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування.

            За проектною потужністю ДНЗ розраховано на 86 місць для дітей від 2-х років до 6(7) років, списковий склад на протязі навчального року становив – 123 дитини.

            У 2020-2021 навчальному році ЗДО №2 працював за 10,5-годинним режимом. Групи комплектувалися за віковими ознаками, відповідно до санітарно - гігієнічних норм Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, з урахуванням запиту батьків. Прийом дітей до дошкільного закладу здійснювався у відповідності до ст. 34 Закону України «Про освіту», ст. 36 Закону України «Про дошкільну освіту», п.6 «Положення про дошкільний навчальний заклад». До переліку  обов’язкових документів, за ведення, формування і збереження яких відповідає  завідувач (а це є  копія свідоцтва про народження дитини, медична довідка про стан здоров’я з висновками лікаря про епідеміологічне оточення, заява батьків про зарахування дитини до дошкільного закладу, згода на обробку персональних даних, та для пільгових категорій, документи, які підтверджують право на пільгу).

            У дошкільному закладі функціонують 5 груп  з денним режимом перебування дітей:

- одна група раннього дошкільного  віку;

- одна група молодшого дошкільного  віку;

- одна група середнього дошкільного  віку;

- одна  група старшого дошкільного  віку;

- одна група короткотривалого перебування.

                                               

                                                                                             Кадрове забезпечення 

            В ЗДО №2  проводиться   робота, спрямована на забезпечення перспективи та прогнозування потреб закладу у працівниках та оптимізація кадрового забезпечення. На початок 2020-2021 навчального року колектив налічував 29 осіб. За штатним розкладом 30,45 штатних одиниць. В кінці навчального року відбувались кадрові зміни: звільнилось  два вихователя,  у зв’язку  зі зміною місця проживання. На даний час вакансії відсутні.

            Освітній процес у закладі забезпечують 13 педагогів: з них мають вищу педагогічну освіту – 9 педагогів; неповна вища - 4 педагогів; з них 2 - педагоги навчаються у ВНЗ.

У ЗДО створено умови для постійного підвищення кваліфікаційного рівня педагогічної майстерності, розвитку творчого потенціалу кожного педагога через різноманітні форми навчання. Безперервне вдосконалення фахової освіти та кваліфікації педагогічних кадрів ЗДО відбуваються завдяки курсовій перепідготовці на базі ЖОІППО. В 2020- 2021  році пройшли он- лайн курси підвищення кваліфікації вихователь Данильчук Р.Б. та практичний психолог Шевчук І.А. У зв’язку з карантинними обмеженнями  фаховий рівень педагогічних кадрів здійснювався у форматі он- лайн, а саме  методичні об’єднання міста, участь в тренінгах та семінарах - практикумах обласного рівня, наставництвом досвідчених педагогів.                                                  

            За результатами атестації 2020-2021 навчального року присвоєно  вихователеві середньої групи Данильчук Р.Б. кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої  категорії» та вихователеві старшої групи Мельничук В.В. кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії».

  В ЗДО в основному молодий педагогічний колектив, так як склад вихователів щороку змінюється, з причин переїзду на нове місце проживання, перехід в іншу установу з підвищенням або зміною посади за спеціальністю. Адміністрація закладу постійно опікується питаннями фахового зростання працівників, сприятливої атмосфери та комфортного мікроклімату в колективі.

Усі педагоги  дошкільного закладу систематично працювали і продовжують працювати  над вдосконаленням своєї фахової майстерності.  

 

 Ефективність методично – освітньої роботи

            Основними принципами організації методичної роботи в ДНЗ є науковість, зв’язок з життям та актуальність, системність, комплексний характер, систематичність, послідовність, наступність, безперервність, творчий характер, максимальна активізація педагогів, оперативність, колективний характер. Методичну роботу в ЗДО спрямовує  молодий спеціаліст, вихователь-методист Ящук Ю.О. яка розпочала працювати в закладі з листопада 2020 року, але професійно надає працівникам закладу компетентну допомогу з питань організації освітнього процесу, проводила різноманітні форми методичної роботи з педагогічними кадрами (семінари, семінари-практикуми, методичні ринги, консультації, конкурси та виставки), як в дистанційному так очному форматі.

            В роботі з педагогами впродовж навчального року згідно річного плану застосовувалися індивідуальні та групові форми методичної роботи, а саме: педагогічні ради  («Організація освітньої роботи в дошкільному навчальному закладі у 2020-2021 н.р.», «Використання інформаційно-цифрових технологій для забезпечення безперервного освітнього процесу в ЗДО», «Формування стереотипів безпечної поведінки дошкільників в життєвому середовищі», «Формування навичок спілкування у дітей дошкільного віку») , семінари – практикуми («Підвищення ІКТ-компетентності педагогів для осучаснення освітньої діяльності з дошкільниками», «Методичні поради з основ безпеки життєдіяльності дітей та формування ціннісного ставлення до свого здоров`я», «Методичні аспекти проведення занять із розвитку мовлення»), педагогічні години, консультації тощо. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними. Ефективність методичної роботи підсилювалась впровадженням в неї інтерактивних форм та методів роботи з педагогічними кадрами: дискусій, ділових ігор, тренінгів, майстер-класів.

        Варто відмітити високий рівень проведення відкритих показів різних видів роботи, а саме: гри-заняття з використанням інтерактивного плакату «Осіння казка» (старша група, вихователь - Мельничук В.В.); заняття з логіко-математичного розвитку з використанням прийомів курсу «Логіки світу»  на тему: «Подорож математичним морем» (середня група, вихователь – Данильчук Р.Б.); трудова діяльність «Корисні вітаміни для кожної дитини» (старша група, вихователь – Мельничук В.В.); гра-заняття «Про безпеку дбаємо, в ігри вправно граємо» ( II молодша група, вихователь – Гуральська К.В.); заняття з мовленнєвого спілкування «Переказ казки К. Ушинського «Умій почекати» з використанням мнемо таблиць; заняття  з ознайомлення з навколишнім на основі народних ігор «Такі різні привітання» ( середня група, вихователь – Оксентюк І.С.); заняття з грамоти на тему: «Мої улюблені іграшки» ( старша група, вихователь – Натальчук О.Р.).

            У 2020-2021 навчальному році здійснювалось впровадження таких інновацій:

  • Використання коректурних таблиць Н.Гавриш у роботі з дошкільниками (усі педагоги) ;

  • Використання мнемотехніки в освітньому процесі (усі педагоги).

  • Використання сенсорно-розвивальних ігор та вправ з піском (вихователі I молодшої групи);

  • Використання елементів Ейдетики (вихователь Данильчук Р.Б.);

            З метою підвищення кваліфікації, молоді педагоги ДНЗ дистанційно приймали участь у методичних об'єднаннях міста та у «Школі молодого вихователя», підвищували свій професійний рівень шляхом самоосвіти.

Педагогічний колектив закладу з метою удосконалення своєї педагогічної майстерності прослухали вебінари: «Дошкілля – шлях у майбутнє за участі професора Гентського університету Яна Пітерса», «Якісна дошкільна освіта в Україні» ( ECERS-3), семінар «Реалізація парціальної програми «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на засадах християнських цінностей», тренінг за програмою Лінди Ландрет «Виховання характеру».

            Педагогічний колектив закладу активно приймав участь у методичній роботі міста, а саме:

  •  в  листопаді 2020 року на базі ЗДО №2, дистанційно було проведено ІІ засідання циклової методичної комісії вихователів I молодших груп ЗДО міста на тему: «Розвиваючі іграшки як засіб всебічного розвитку дітей раннього віку». Вихователь I молодшої групи – Лук`янюк Г.В., продемонструвала ігрове заняття на тему: «У бабусі на гостинах» (створення ігрової ситуації за допомогою інтерактивного килимка);

  • в березні 2021 року на базі ЗДО №2, дистанційно відбулось III засідання циклової методичної комісії керівників гуртків ЗДО міста на тему: «Використання сучасних технологій під час занять гуртка». Вихователь середньої групи – Оксентюк І.С. продемонструвала заняття гуртка з використання сучасних технологій ( мнемотехніка, кільця Ейлера, коректурна таблиця) на тему: «Птахи на крилах весну несуть».

            Наш дошкільний заклад активно прийняв участь у III Всеукраїнському занятті доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» та у виставці «Вишиванка – мій генетичний код».

            Також з метою розвитку індивідуальних нахилів, творчих здібностей дітей в дошкільному навчальному закладі проводилась гурткова робота.

            Протягом навчального року у закладі плідно працювали безоплатні гуртки:

  • «Чарівні кружечки» (аплікація з паперових кружечків) – вихователі середньої групи  Данильчук Р.Б., Оксентюк І.С.;

  • «Паперові фантазії» (квілінг) - вихователі старшої групи Мельничук В.В., Натальчук О.Р.;

  • «Веселі нотки» (розвиток музичних здібностей) – музичний керівник Куліковська А.Ю.;

  • «Природа нашого краю» (екологія)- керівник гуртка Ящук Ю.О.;

  • «Дивокрай» (екологія) - керівник гуртка Ящук Ю.О..

            Аналізуючи відвідані заняття, спостереження за організацією та проведенням різних режимних моментів, слід відмітити, що педагоги створюють необхідні умови для їх проведення. У своїй роботі вихователі надають перевагу інтегрованим, комплексним заняттям, практикують проведення традиційних занять. Враховуючи вік дітей, всі заняття проходять в цікавій ігровій формі, що сприяє активізації уваги дітей, підвищенню їх пізнавальної активності.

             В результаті групової та індивідуальної роботи з дітьми усіх вікових груп було виявлено, що рівень знань програмового змісту у дошкільників відповідає нормі:

 - високий рівень – 51%

 - достатній рівень –45%

 - середній рівень – 3%                                                                                      

 - низький рівень – 1%

            Педагогами старшої групи Мельничук В.В., Натальчук О.Р.  протягом 2020 - 2021 навчального року проведена активна робота по підготовці дітей до навчання в школі.

            У дітей достатня  загальна підготовка: фізична, інтелектуальна, особистісно-вольова готовність та спеціальна готовність – уміння включитись у засвоєння предметних знань, умінь і навичок.

            Відповідно листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-535 від 06.11.2015 року «Щодо визначення рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі» в закладі дошкільної освіти №2 здійснювалося  оцінювання розвитку дітей старшого дошкільного віку.

Діагностичне опитування проводили педагоги старшої групи: Мельничук В.В., Натальчук О.Р.  Кількість обстежених дітей старшого дошкільного віку – 23.

           Окремою ланкою методичної роботи у 2020-2021 н. р. стала організація взаємодії з родинами вихованців, особливо на впровадження сучасних підходів до оптимізації взаємодії педагогів з батьками з метою організації освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства.

Протягом начального року, зважаючи на адаптивний карантин у нашій країні, педагоги нашого дошкільного навчального закладу продовжували  співпрацювати з батьками вихованців, використовуючи онлайн-платформи:

  • Viber (у даному додатку педагоги надсилали цікаві завдання для виконання батькам із дітьми, фото і відео занять та розваг, отримуючи зворотній фотозвіт, листувалися, надавали індивідуальну консультацію);

  • Telegram (даний клауд-месенджер дозволяв здійснювати індивідуальне листування з батьками вихованців, користуватися різноманітними ботами);

  • Facebook ( у даній соціальній мережі було створено групу нашого дошкільного закладу, в якій розміщуються цікаві завдання, відеофрагменти, а також події, які відбуваються у дошкільному закладі);

  • ZOOM та GoogleMeet (завдяки даним програмам створювалися відеоконференції при потребі, і відбувалися батьківські збори, надавалися консультації, проводилося анкетування (google forms), тренінги.

  • сайт ДНЗ, на якому розміщується цікава інформація, оголошення, новини.

          Також працівники ДНЗ№2 залучали батьків приймати участь у виставках

( «Дари осені», «Зима-зимонька», «Зацвіла в долині червона калина»…), у акції ( «Посади квітку»).

            Велика увага у роботі закладу приділяється наступності дошкільної  та початкової освіти. Підвищуючи рівень мотиваційної готовності старших дошкільників до навчання в школі, було проведено цикл занять , читання творів про школу, знайомство вихованців з правилами поведінки школярів, створено умови для розгортання сюжетно – рольової гри «Школа», виставки дитячих малюнків «Школа, про яку я мрію», «Портрет школяра».

          Протягом року методична робота та робота методичного кабінету проводилась таким чином, щоб сформувати професійну компетенцію, збагатити інтереси, задовольнити духовні і професійні потреби педагогів. Для підвищення педагогічної кваліфікації здійснювалась підписка на періодичні фахові журнали: «Вихователь-методист», «Скарбниця вихователя», «Практичний психолог», «Музичний керівник». Методичний кабінет поповнювався новою методичною літературою, посібниками. В методичному кабінеті діє та постійно оновлюється виставка «На допомогу вихователю» відповідно тематиці педагогічних рад, семінарів-практикумів, тематичних циклів.

          Адміністрацією, педагогічним колективом проводиться належна робота щодо створення безпечних умов життєдіяльності та профілактики травматизму учасників навчально-виховного процесу, планується робота зі створення безпечних умов праці, розроблені заходи щодо попередження дитячого травматизму. З цією метою були розроблені та проведені заходи Тижнів та Місячника безпеки життєдіяльності з метою розширення, закріплення знань дітей з основ безпеки життєдіяльності. А також наш дошкільний заклад прийняв участь у громадській акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти», де вихователь старшої групи – Мельничук В.В. продемонструвала заняття з ОБЖД, на якому разом з дітками пригадали правила безпечної поведінки, удосконалили знання щодо бережливого ставлення до свого здоров’я та оточуючих людей.

           У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, всі учасники освітнього процесу, дотримувалися протиепідеміологічних вимог і рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації освітнього процесу.

 

Робота з охорони життя і зміцнення здоров’я дітей. 

            У зв’язку з карантинними обмеженнями усі працівники закладу дотримувались рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням короно вірусної хвороби (COVID -19)

Мною та медичною сестрою Василюк Т.Л постійно на контролі було дотримання  та  належне виконання  даних  рекомендацій, а саме підготовленість персоналу, матеріально – технічне забезпечення закладу, це і  ЗІЗ, баки для утилізації ЗІЗ, безконтактні термометри, дез засоби, паперові серветки,мила тощо

Разом з тим, весь освітній процес в закладі був спрямований на здоров’язберігаючі та здоров’яформуючі технології. Все це потребує активізації роботи педагогічного та  медичного персоналу постійно вивчається  стан фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми та їх загартування, щоденно проводяться ранкова гімнастика,   фізкультурні заняття, відповідно до розкладу. Здійснюється контроль динаміки розвитку та стану здоров’я кожної дитини, антропометричні виміри в садових групах щоквартально, в групах раннього віку – щомісячно,  ведеться контроль    за дотриманням режиму дня, провітрювання та санітарного стану груп. В закладі проводиться:тиждень та місячник  безпеки життєдіяльності дітей,  тиждень безпеки дорожнього руху, дні здоров’я та фізкультурні свята.

            За результатами аналізу захворюваності було виявлено, що в ЗДО середня захворюваність за  І півріччя становила – 11%, за ІІ півріччя - 18% дітей. 

Середньорічна  кількість відвідуваності ЗДО  дошкільників складає 50 %,причинами тривалих пропусків є: економія батьків проплати за дитячий садок, перебування матерів у відпустці по догляду за дитиною, безробіття та боязнь захворіти короно вірусною хворобою.

Організація  харчування дітей

            Одним з пріоритетних напрямків моєї діяльності є забезпечення зміцнення здоров’я дітей та попередження випадків шлунково-кишкових захворювань, організація раціонального харчування дітей. Харчування вихованців здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах. Упродовж 2020/2021 н. р. в дошкільному закладі створювались сприятливі умови для організації доцільного та якісного харчування. Медичною сестрою складається меню розкладка з урахуванням єдиного сезонного меню та технологічних карток. Продукти харчування, що постачаються в дитсадок, мають сертифікати якості та відповідності. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи. Систематично проводився бракераж сирих продуктів, бракераж готової продукції. Готуючи страви, кухарі суворо дотримувався технології приготування їжі, нормативного об’єму страв. З боку вихователів здійснювалася планомірна робота, щодо формування навичок культури харчування дошкільнят, консультативна робота щодо харчування дітей вдома. В літній період вихованці дитячого садка були забезпечені свіжими овочами та соками: це має позитивний результат в процесі оздоровлення дошкільників. Контроль за якістю харчування здійснювався безпосередньо завідувачем та сестрою медичною старшою щодня протягом року: за постачанням продуктів, їх якістю, умовами зберігання, терміном реалізації, за дотриманням норм харчування, контролювалася робота персоналу харчоблоку, санітарно-гігієнічний стан і організація харчування безпосередньо в групах. Відповідно до графіка проводились планові та оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі. Моніторинг організації харчування, на підставі накопичувальної відомості показав, що норми за основними продуктами протягом року виконувались на  88 - 99% 

            У закладі харчуються діти пільгових категорій:

  -  багатодітні сім’ї (50% від вартості харчування) – 9 дітей;

  -  діти учасників АТО –  11 дітей (безкоштовне харчування)

  -  діти з малозабезпечених сімей – 2 дитина (безкоштовне харчування)

            На постійному особистому контролі також тримаємо оплату за харчування. На жаль, щомісяця ми маємо заборгованість по батьківській оплаті. Тому з батьками проводиться індивідуальна робота вихователями усіх вікових груп.

 

Стан матеріально – технічної бази закладу

 

          Актуальним питанням протягом року було  зміцнення  матеріально - технічної бази ЗДО. Так, протягом 2020-2021 навчального року на поповнення матеріально-технічної бази та покращення умов перебування дітей в  дошкільному закладі було витрачено бюджетні та позабюджетні кошти, а саме:

упродовж 2020 – 2021 навчального року   матеріально - технічна база ЗДО  була поповнена на      грн. : 78 500 грн, як бюджетним фінансуванням так фінансуванням з інших джерел, що не заборонені законодавством України

-дезінфікуючі засоби – 9 000 грн

- ЗІЗ – 5 000 грн

          -  миючі, чистячи засоби – 12.700 грн;

         -  м’який інвентар – 10 000 грн;

         -  ремонт сантехніки, електротехніки – 3 000 грн;

         -  канцтовари –  15 000 грн ;

          - посуд –  6 800 грн ;

         -  медичні препарати, обладнання –  7 000 грн;

          - іграшок – 10 000 грн

          Завдяки матеріальній підтримці батьків у нашому закладі проведена підписка на періодичні видання, неодноразово здійснювався ремонт технологічного обладнання пральні та харчоблоку, придбані миючі, дезінфікуючі засоби, медикаменти, канцтовари, безперебійно працювали  принтери тощо.

          У цьому році планується зробити  поточний ремонт  у групових кімнатах, тіньових навісах, кухонному та господарському блоці, а саме:фарбування підлоги у групах, шпаклювання  та забіл тріщин, фарбування фасаду, фарбування ігрового обладнання на майданчиках,  штукатурка стін в овочесховищі, побіл усіх приміщень кухонного блоку.

          Від імені всього колективу закладу і наших вихованців виносимо велику подяку всім батькам, які небайдужі до життя нашої «Калиноньки» які дбають про його покращення. Особливо вдячні батькам, які завжди приймають активну участь у різноманітних заходах,  несуть на собі відповідальність за роботу батьківського активу, а саме Доманська О.В., Куліковська А.Ю., Змієвець А, Іванченко Т. Шуляр І.

          Висловлюємо подяку всім причетним до освітнього процесу та матеріально - технічного забезпечення діяльності закладу, хто сприяє розвитку і вихованню дітей дошкільного віку. 

Взаємодія з батьківською громадою

          Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагування відкритості та прозорості здійснювалась  через раду ЗДО. На засідання ради закладу виносились актуальні питання життєдіяльності дитячого садка: заслуховувались звіти, приймались рішення.

          Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Батьки брали активну участь у житті дошкільного закладу. 

          На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008р. № 1/9-811 «Про здійснення соціально-педагогічного патронату», інструктивно-методичних листів від 27.08.2000р. № 1/9-352, від 04.10.2007р. № 1/9-583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» адміністрацією ЗДО розроблені певні заходи, а саме: працює консультативний центр для батьків вихованців, які не відвідують ЗДО; надається методична і консультативна допомога сім'ям; створюється банк даних дітей, які підлягають охопленню соціально-педагогічним патронатом.

          Працівниками закладу проводиться планомірна і систематична робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності дітей. Розроблено комплексний план роботи по ознайомленню дітей з правилами дорожнього руху та протипожежної безпеки, в кінці навчального року змістовно проведений «Тиждень безпеки». В рамках міської акції    «Врятувати. Запобігти. Допомогти» в закладі провелось цікаве, повчальне заняття  з старшими дошкільниками. Сучасні інформаційні стенди дають можливість дітям отримати та запам’ятати наочно додаткову інформацію.

          В дошкільному закладі забезпечується не тільки соціальний захист дітей, а й працівників. Працівники ЗДО № 2 двічі на рік проходять безкоштовний медичний огляд.   Всі працівники, які хворіють, отримують по листку непрацездатності до 100% допомогу по тимчасовій втраті працездатності. Всі педагоги мають щорічну відпустку з виплатою оздоровчих.

Для покращення роботи в ЗДО № 2 залучаємо педагогічну та батьківську громадськість. Кожного кварталу проводяться засідання Ради закладу, батьківські збори, двічі на рік – загальні збори трудового колективу, на яких вирішуються нагальні питання існування і повноцінного функціонування закладу.

 

 

 

                                                                          Завідувач ЗДО №2                            Гопчук Л.М.

bottom of page